Автор Тема: CAT інтерфейс  (Прочитано 2118 раз)

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
CAT інтерфейс
« : Марта 24, 2020, 06:10:52 pm »
Зробив собі частково сабж. Частково, тому що тільки PTT і CW_key. В ноута втикнув USB - COM адаптер, на трансивері ззаду вивів роз"єм ДБ-9. Завів PTT і CW_key через діод-транзисторні оптопари РС817 (були якраз в наявності, купував на алі для іншого проєкту, лишились зайві). Налаштував в N1MM порт. Робить. F1, F3 - щось телеграфує.. Тепер от думаю - а воно треба взагалі? І як їм краще користуватись?
Збираюсь ще зробити інтерфейс і по аудіо. Але виявилось, що в мого ноута нема ані лінійного входу, ані мікрофонного. Тільки вбудовані мікрофони біля камери. Тож замовив на Алі звукову карту USB. Точніше, не карту, а юсб хаб з вбудованою картою. В ноуті в мене всього два юсб порти, тож хай буде ще й хаб заодно. Знайшов в закромах звукові транси. Коефіцієнт трансформації в районі 15. Думаю, з лінійного виходу на мікрофонний вхід буде норм.
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #1 : Марта 24, 2020, 06:24:25 pm »
САТ це мастхев. Сінхронізація радіо з логом, та автоматичне телеграфування дуже зручно.

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #2 : Апреля 11, 2020, 06:55:33 pm »
Поки їде звукова картка з алі, зробив аудіо вхід на ноуті шляхом прилаштування на мікрофон через прокладку з пузирчатого поліетілену маленького прямокутного динаміка на 8 ом. Послідовно резюк 20 ом і підключається до трансивера замість навушників.. Другий мікрофон на ноуті заклеїв синьою ізолентою.. Чутливість мікрофона загрубив наскільки можна, відповідно, на трансивері гучність десь на відсотків 80. Все це задля мінімізації впливу зовнішніх шумів..
Ну шо.. Спробував "галіму цифру" у вигляді програми WSJT-X на моді FT8.. Така собі комп"ютерна іграшка, замість пасьянсу косинка.. :) Хоча, да, б"є далеко, без підсилювача. І головне, для інтровертів - не треба ні з ким персонально спілкуватись, щсо проходить майже повністю автоматично ::)
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #3 : Апреля 11, 2020, 07:52:57 pm »
головне не зупиняйся!

тут ще таке хлопці роблять


lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #4 : Апреля 11, 2020, 08:21:44 pm »
Ну, для тимчасового рішення годиться. Воно робить. І цілком задовільно.. Є навіть незаперечна перевага - повна гальванічна розв"язка радіо і компа 8).. Тільки бажано гучно не кашляти під час сеансу прийому :D
Тут же ж справа в тому, що поки той девайс з алі прилетить, карантин скінчиться, доведеться пертись на роботу ;D
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #5 : Апреля 11, 2020, 08:27:33 pm »
звісно я жартую. в мене той же принцип - пофігу як виглядає, головне - працює. мої перші конструкції інтерфейсів до речі ))))

http://433.com.ua/forum/%D0%9D%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%8B%D0%BC/2148-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8




lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #6 : Апреля 12, 2020, 03:00:58 pm »
Таке:
WBR, UR5RBP, 73

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #7 : Апреля 12, 2020, 03:10:12 pm »
Результат:
WBR, UR5RBP, 73

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: CAT інтерфейс
« Ответ #8 : Ноября 22, 2020, 07:50:26 pm »
Приїхала нарешті (з третьої спроби) з аліекспреса зовнішня звуковуха/USBhub. Дуже зручна штука, рекомендую. В результаті, підключення саморобного трансивера до ноута по управлінню/аудіо займає в ноуті один юсб роз"єм. Плюс - вбудована звуковуха ноута лишається вільною, можна одночасно з роботою радіо дивитись кіно, чи взагалі юзати будь яке мультімедіа. Плюс USB-UART на управління PTT і CW займає лише один вихід хабу, тобто ще два залишаються вільними - можна до ноута підключати якісь девайси. Сам хаб легкий і невеличкий, легко ліпиться до вертикальної поверхні на двосторонній скотч, висить собі тихенько, не заважає..
« Последнее редактирование: Ноября 22, 2020, 08:16:44 pm от lopez »
WBR, UR5RBP, 73