Автор Тема: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600  (Прочитано 3355 раз)

Efarils

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 10
    • Просмотр профиля
Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« : Ноября 28, 2023, 10:52:12 pm »
Доброго усім вечора.
Решил поделиться удачным ремонтом данного приемника.
Давно хотел купить несложный недорогой приемник чтоб слушать в том числе и радиолюбителей, китайщину не очень хотелось покупать, остановился на этом варианте, цена была очень привлекательной, понимал на что шел при покупке.
Купил с неисправнотью в ФМ- низкая чувствительность, не ловит выше 90Мгц, если ловит то хрипит и воет.
Сразу заменил все конденсаторы на танаталловые, вымыл плату от потеков, осмотрел дорожки, окисленных не нашел, но это ничего практически не изменило, ФМ стало работать чуть лучше, появились станции до 105Мгц, но спустя время  опять все глючит. Судя по тому что на ютубе и в инете много подобных тем, это не редкая неисправность.
Причина была в окислении припоя деталек в районе гетеродина ФМ, так они вроде сидят, а чуть тронешь иголкой- отходят. Перепаял, и все стало отлично, ФМ ловится в режиме локального приема, на DX на сложенную антенну, работает стабильно.
Так что если что- смотрите туда.
В АМ тракте ничего такого не нашел, все пайки в норме.
Наверное это потому, что эти приемники юзают в основном в ФМ, питание на АМ тракт не подается.
На фото плата в исходном состоянии, и участок с дефектом, катушку выпаял для удобства ну и чтоб под ней дополнительно почистить.
Еще доработал подсветку- поставил конденсатор танталловый на 220мкф, подсветка светится ок минуты. Нужно бы и диод поменять- жрет 8ма!
Потребление при средней громкости ФМ 40ма, АМ 60ма.
Очень удивило малое потребление на ФМ, совдеповские и китайские обычно на ФМ всегда больше берут.
Приемником доволен, до этого только хулиганов на переделанный ВЭФ слушал, теперь слышно всех, вдали от домов на 7Мгц и на 27Мгц даже на родную антенну днем слышно, дома слушаю на проволоку за окном. Такого звука и чистоты приема еще не видел, по звуку он уделывает тот же ВЕФ 201 и Океан 222, станции на СВ и КВ не особо то от ФМ отличаются если хороший прием, АРУ тоже очень хорошо работает, нет этого качания громкости на СВ-КВ как на совдеповских.
Читал, что у него шаг 5кгц и это плохо, можно пропустить станции, особенно любителей, но ведь там явно АПЧГ с захватом станции, если сканировать в АМ модуляции то он по идее любую станцию выхватит, а потом можно уже в боковую полосу перейти.
 

Антей_83

  • Full Member
  • ***
  • Сообщений: 115
    • Просмотр профиля
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #1 : Декабря 01, 2023, 01:07:34 am »
Радіоприймач "Sony" то хороша річ , навіть якщо він виготовлений в Китаї . Такі радіоприймачі виготовляли напевно ще в середині 90-тих років і тоді була хороша якість радіодеталей  :) Судячи з вашого фото скоріше всього в нього потрапила волога , тому утворилися місця з такими малопомітними окисами на платі між радіодеталями . Раніше мені доволі часто доводилося ремонтувати техніку фірми "Sony" , і , скажу вам , що в них плати зазвичай дуже добре відмиті від залишків флюсу )
« Последнее редактирование: Декабря 01, 2023, 01:24:46 am от Антей_83 »

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2692
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #2 : Декабря 01, 2023, 08:58:44 am »
в цій моделі всі проблеми від витоку електроліту з конденсаторів. проблема широко відома.

Efarils

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 10
    • Просмотр профиля
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #3 : Декабря 02, 2023, 09:20:17 am »
Антей_83 ну цей приймач був зроблен в Японії, в ті роки ще таке в Китаї не робили.
Доречи, в мене є Грюндих YB215 1984 року, зроблений на Тайвані,  так там електроліти звичайного формату, і як нові. Велики електроліти в ICF-SW7600 теж в гарному стані, я їх не міняв.
Тут можно поставити умовний + совдеповским девайсам, бо в них як правило конденсатори висихають, дуже рідко витікають.

Efarils

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 10
    • Просмотр профиля
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #4 : Декабря 02, 2023, 04:52:42 pm »
Підстроїв сьогодні контура контура проміжної частоти, результат є, особливо це стосується контура Т3, від його налаштування залежить співідношення помех до сигналу станції, станції тепер приймаються дуже чисто.
Ще розширив диапазон на ФМ, в мене був диапазон 87-108, почитав мануал і там була версія з 76-108, виявилося, що для розблокування треба просто розїєднати перемичку "ФМ" на платі керування. Таким шляхом можно разблокувати і частоту від 26МГц до 30МГц, якщо її нема.
На 67-88МГц знайшов 4 станції і ще якісь які погано чути.
Відключив стереодекодер, з ним більшість станцій в навушниках має призвуки, гарно він працює тікі на дуже потужних станциях. Для відключення треба закоротити контакти на перемикачи в штекері навушників, через які за схемою активується декодер, активація відбувається при розомкнутих контактах.
Також зробив перемикач "DX-Local", приймач достався без ричага для нього, але виявилося, що він потрібен, сигнал на зовнішню антену з ним краще. Дуже важко було робити, японці намудрили з формою.

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2692
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #5 : Декабря 02, 2023, 06:16:48 pm »
налаштування краще всі одразу за сервіс-мануалом робити. у всіх приймачах що через мене пройшли, потрібно було ще й крок в 3кГц та 5кГц, а також FM VCO виставити точно https://antiqueradios.com/forums/viewtopic.php?f=4&t=415560

Efarils

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 10
    • Просмотр профиля
Re: Ремонт FM на SONY ICF-SW7600
« Ответ #6 : Декабря 02, 2023, 07:16:21 pm »
Да, у Вас плати і виглядають більш "ушатаними", навіть дорожки поїло.
ФМ мене влаштовує, цей приймач взагалі лідер по чуйке на ФМ, ловить на складену антену все, три станції ловляться погано, але ловляться. В родичив є приймачи кітайські "цифрові" типу Голон Атланфа, вони набагато гірше ФМ ловлять і ті три станції навіть на повну антену в них лагають, і налаштовувати там нема чтого, антена напряму в микруху заходить. Мо і був сенс покрутити, але я ФМ не дуже слухаю, слухаю тікі радіо НВ зазвичай.
Шаг не використовую, зробив так щоб тумблер взагалі не перемикався на "нормал", мені так зручно. Колесо точного налаштування промаркував білим так щоб коли воно посередені- це і є оптимальний шаг в режимі АМ.  Частоту звиряв по декільком ВебСДР, нібі все точно, десь читав що в когось на ньому жужалка приймалась на 4635 чи щось таке, в мене приймалась на 4625 в режимі нормал, і на файн тюнинг теж на 4625 приймається.