Автор Тема: Радіальний дросель - погана ідея  (Прочитано 12498 раз)

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Радіальний дросель - погана ідея
« : Декабря 10, 2017, 11:57:34 am »
Роблю трансивера, вихідний каскад передавача - простенький, класичний, на транзисторі. Почав налагоджувати - без сигналу збуджується. Причиною виявилось використання в колекторному колі радіального дроселя. Намагався екранувати - збудження зникає, але падає індуктивність і, в результаті, підсилення. Намотав на кільці таким самим дротом, приблизно ту-ж кількість витків - вуаля, все гуд!
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #1 : Декабря 14, 2017, 06:46:13 pm »
а індуктивність першого варіанту яка вийшла?

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #2 : Декабря 14, 2017, 09:13:33 pm »
а індуктивність першого варіанту яка вийшла?
22 мкГн, що в першому, що в другому. Приблизно, звісно.. Малу індуктивність точно виміряти важко.
Зараз воюю з вихідним транзистором. На 50 Омах навантаження (голого, без фільтра) більше 15 вольт амплітуди не можу отримати при живленні 32 В.. Вже розкачав на базі амплітуду 2 В - не допомогло. З фільтром взагалі видає 5 В на виході..  :-[
Поточна схема:
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #3 : Декабря 14, 2017, 10:31:48 pm »
а чому R15 та R16 до +12в підключені, а не до +34в?
режим транзистора точно правильний?

bybra

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 619
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #4 : Декабря 14, 2017, 10:41:52 pm »
а чому R15 та R16 до +12в підключені, а не до +34в?
режим транзистора точно правильний?

потому что эта цепочка задает смещение на базе
нахига там 34В?

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #5 : Декабря 14, 2017, 10:46:25 pm »
и шо она там задает? ползунок на R16 должен быть внизу?

bybra

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 619
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #6 : Декабря 14, 2017, 10:59:17 pm »
и шо она там задает? ползунок на R16 должен быть внизу?

ток покоя задает
почему внизу?

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #7 : Декабря 14, 2017, 11:03:04 pm »
по даташиту на базе максимум 5 вольт.

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #8 : Декабря 15, 2017, 04:38:45 am »
Це зворотня напруга пробою.. Схиляюся до того, що невдало вибрав транзистор. Треба шукати з малим "сатурейшн волтаж". В цього - завеликий.

PS: Зустрічно-паралельно з емітерним переходом впаяв діода для кращої перезарядки розділяючого кондера - не допомогло. Хоча діод там, напевно не завадить.

ЗЗІ: Випаяв транзистора. Дай, думаю, подивлюсь на холосту амплітуду.. 5В! .. Оце я попереднє підсилення добре розігнав. Але шо ж це за транзистор, що так садить базою сигнал?..

ЗЗЗІ: В місцевому магазі є отаке: http://www.micropik.com/PDF/2SC2078.pdf
23 грн. однако.. За даташитом, наче як спецом заточений для підсилювачів РЧ. Буду пробувати.
От думаю, може й пару ВС337-327 замінити на більш високочастотні 2N3904-3906? 300Мгц проти 100..
« Последнее редактирование: Декабря 15, 2017, 10:14:29 am от lopez »
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #9 : Декабря 15, 2017, 01:44:56 pm »
особисто для себе дійшов висновку, що метод "навмання" в радіо чомусь не працює. або ти точно знаєш що робиш і як що в схемі працює, або повторюєш вже працюючу. але якщо пан має час та натхнення, то чому б і ні. просто я не зрозумів кінцеву мету дійства. бо якщо в когось ця схема з цими комплектуючими працює то одне, а якщо це просто розробка з нуля з випадковими номіналами, то інше...

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #10 : Декабря 15, 2017, 03:21:51 pm »
особисто для себе дійшов висновку, що метод "навмання" в радіо чомусь не працює. або ти точно знаєш що робиш і як що в схемі працює, або повторюєш вже працюючу. але якщо пан має час та натхнення, то чому б і ні. просто я не зрозумів кінцеву мету дійства. бо якщо в когось ця схема з цими комплектуючими працює то одне, а якщо це просто розробка з нуля з випадковими номіналами, то інше...
Скажімо, розробка з запозиченням деяких готових рішень. Це вершина наївності вважати, що розрахована на папері схема відразу запрацює як треба. Ну, якщо це не батарейка з лампочкою і вимикачем. Нормальний процес налагоджування і оптимізації, потім дослідна експлуатація і тільки після цього проект стає робочим... І, так, я маю на це трохи часу й натхнення.. :)

ЗІ: Ось схема-прототип (трансивер "Аматор"), зробив скріншота з журналу "Радіохобі" №5 за 2000р:
« Последнее редактирование: Декабря 16, 2017, 08:18:21 am от lopez »
WBR, UR5RBP, 73

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #11 : Декабря 16, 2017, 04:55:37 pm »
Ну що. Купив сьогодні транзистора. Отримав 25 вольт амплітуди на 50 омах після фільтра. Ще й прибрав ті танці з бубном, за допомогою яких я розкачував предвар. В фільтрі з самого початку запланував котушки безкаркасні, але потім чогось передумав - поставив на кільцях.. Кільця гріються шо кпц, індуктивність нелінійна, попасти витками в потрібну важко, коротше - повернувся до старих добрих безкаркасних котушок.

PS: От казали мені старші товариші - не паяй багатодротові провідники безпосередньо на плату.. Вони ламаються по краю пайки..
Спалив транзистора за 23 грн. Відвалився еквівалент навантаження..
Ну нічо, купив ще, заодно запобіжника на 3А в коло силового живлення і колодки та наконечники:
« Последнее редактирование: Декабря 17, 2017, 12:28:26 pm от lopez »
WBR, UR5RBP, 73

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #12 : Декабря 24, 2017, 10:45:18 am »
Вийшло шось таке. Повну потужність видає тільки на 3,5 Мгц. На 7 десь вдвічі менше.. :-\
WBR, UR5RBP, 73

US7IGN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1955
    • Просмотр профиля
    • US7IGN
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #13 : Декабря 24, 2017, 11:33:03 am »
Щось я не зрозумів. В оригінальній схемі транзистор польовий з типовим включенням. в новій схемі стоїть вже біполярний з таким самим включенням. чому обраний біполярний? зараз навпаки навіть старі біполярні замінюють на польовики https://www.youtube.com/watch?v=DGpwBvvvCCw
щодо кілець - треба просто правильні кільця. UY2UA розказував як перевіряв кільця від китайських до наших та амідон. для нашої справи підходять тільки амідони з їх стабільними та нормованими індуктивністью та добротністю.

lopez

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 254
  • UR5RBP
    • Просмотр профиля
Re: Радіальний дросель - погана ідея
« Ответ #14 : Декабря 24, 2017, 05:35:35 pm »
Причина проста - не знайшов в продажу КП901 :(. А ті польовики, що є в наявності і в продажу в місцевих точках не годяться - величезна вхідна ємність.. Дякую за відео, подивлюся, може пошукаю де в інтернеті кращий транзистор, тому що 12 вольт амплітуди на 7 Мгц - не діло..
WBR, UR5RBP, 73